Referencer

Nedenstående liste angiver de virksomheder, organisationer, foreninger, skoler og institutioner, som MOtivaTION har leveret ydelser til:

Kommuner og afdelinger
Brøndby Kommune Børne-, Kultur- og Idrætsforvaltningen
Egedal Kommune
Fredensborg Kommune Børn & Kultur
Fredensborg Kommune, Forebyggelse og Træning
Fredensborg Kommune Center for Kultur, Idræt og Sundhed
Frederiksberg Kommune, Kulturdirektoratet
Frederikssund Kommune
Gentofte Kommune Børn & Forebyggelse
Gentofte Kommune Børn & Kultur
Gentofte Kommune Børn, Unge og Fritid
Gentofte Kommune Børn, Unge og Fritid Dagtilbud
Gentofte Kommune Børne- og Ungepolitikken
Gentofte Kommune Handicappolitik
Gentofte Kommune Skole & Fritid
Gentofte Kommune Sundhed for Seniorer
Gentofte Kommune Sundhedspolitikken
Gentofte Kommune Vej & Park
Gladsaxe Kommune Børne- og Kulturforvaltningen
Gribskov Kommune
Helsingør Kommune Center for Sundhed og Omsorg
Hvidovre Kommune
Høje Tåstrup Kommune
Hørsholm Kommune Sundhedsteam
Københavns Kommune, Områdefornyelse Husum
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune Center for Uddannelse og Pædagogik
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune Skole & Familie
Rudersdal Kommune Skoleområdet
Rødovre Kommune Børne- og Kulturforvaltningen
Rødovre Kommune Park- og Naturafdelingen
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Vordingborg Kommune
Århus Kommune Børn og unge, Sundhed og Trivsel

Skoler og institutioner
Amager Handelsgymnasium
Bakkegårdsskolen, Gentofte
Bakkeskolen (specialskole for børn med autisme), Bagsværd
Bjergmarkskolen, Holbæk
Broen Bo- og botræningstilbud, Hellerup
Børnehaven Østervej, Fredensborg
Børnehuset Stjernen, Frederiksberg
Dagbehandlingsskolen Kejserdal, Fredensborg
Dohns Minde Døgninstitution, Gentofte
Dyssegårdsskolen, Hellerup
Egholmskolens Fritidsordning, Vallensbæk
Ellemarkskolen, Køge
Fritidscentret Vognfjederen, Dyssegård
Fritidshjemmet Skansebjerg, Brønshøj
Fritids- og Ungdomsklubben Kolle, Lyngby
Fritidstilbuddet ved Espelunden, Rødovre
Fuglsanggårdsskolen, Virum
Ganløse Skole, Egedal Kommune
Gentofte Skole, Gentofte
Gentofte Ungdomsskole, Hellerup
GFO Maglegård, Hellerup
GFO Munkegård, Dyssegård
GFO Ordrup, Charlottenlund
GFO Skovshoved, Charlottenlund
GFO Tranegård, Hellerup
Gislinge Skole, Holbæk
Gungehusskolen, Hvidovre
Havdrup Skole, Solrød Kommune
Hellerup Fritidscenter, Hellerup
Hellerup Skole, Hellerup
Hornbæk Skole
Hvilebjergskolen, Slagelse
Højboskolen, Hørning
Højelse Skole, Køge
Højvangskolen, Horsens
Hårup Skole, Århus
Islev Skole, Rødovre
Josephine Schneiders Ungdomshus, Skovshoved
Jyderup Kommuneskole, Holbæk
Jægersborg Fritidscenter, Gentofte
Kaspo SFO, Kokkedal
Katrinebjerg Skole, Århus
Kildebjergskolen, Holbæk
Klynge IBØ H, Østerbro København
Knabstrup Skole, Holbæk
Kolle Fritids- og Ungdomsklub, Virum
Lystrup Skole, Århus Kommune
Maglegårdsskolen, Hellerup
Munkegårdsskolen, Dyssegård
Møn Skole, Stege
Mårslet Skole, Århus
Naturskolen MIR
Nivå Centralskole, Fredensborg
Nr. Jernløse Skole, Holbæk
Ny Holte Skole, Rudersdal
Olympia Fritidscenter, Gentofte
Ordrup Fritidscenter, Charlottenlund
Ordrup Skole, Charlottenlund
Pilegårdsskolen, Tårnby
Pilehaveskolen, Vallensbæk
Reerslev Skole, Høje-Taastrup
Rungsted Private Realskole, Rungsted Kyst
SFO Avedøre, Hvidovre
SFO Engstrand, Hvidovre
SFO Lindegårdsskolen, Lyngby-Taarbæk
SFO Lundtofte Skole, Lyngby-Taarbæk
SFO Præstemosen, Hvidovre
SFO Rosenlund, Skovlunde
SFO Smilehullet, Fredensborg
SFO Valhøj, Rødovre
Skolen MIR 1-4
Skovgårdsskolen, Hellerup
Skovshoved Skole, Charlottenlund
Skovshoved Fritidscenter, Charlottenlund
Skovvangskolen, Århus
Specialundervisningscentret Egedammen, Helsingør
Spjelkavik Barnskole, Ålesund, Norge
Stuffi Fritidshjem og Klub, Aabenraa
Svend Gønge Skolen, Lundby
Svinninge Skole, Holbæk
Sydskolen, Vig
Søgårdsskolen, Gentofte
Sølystskolen, Århus
Tingbakkeskolen, Gribskov
Tjørnegårdsskolen, Gentofte
Tranegårdskolen, Hellerup
Tryggehvile Fritids- og Ungdomsklub, Virum
Tuse Skole, Holbæk
Tølløse Centralskole, Holbæk
Ubberud Skole, Dalum
Udflytterbørnehaverne Kobbelvænget, Husum
Ungecenter, Nivå
Valhøj Skole, Rødovre
Vangede Fritidscenter, Gentofte
Virum Skole, Virum
Vænget Fritids- og Ungdomsklub, Virum
Ørstedskolen, Rudkøbing Langeland
Ålholmskolen, Hillerød

Organisationer, foreninger og virksomheder
3F Slagelse
Amager Triathlon Klub
Beierholm Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Blu A/S
Brobyggerne, Gentofte
BUPL
Danmarks Nationalbank
Dansk El-Forbund
Dansk Røde Kors
Dansk Skoleidræt
De Grønne Pigespejdere Helleruplund
DDS 1. Gjentofte Gruppe
DDS 1. Klampenborg Gruppe
DDS Dyssegård Gruppe
DDS Ordrup Gruppe
DGI Nordsjælland
DGI Vestsjælland
Dragør Boldklub
EnergiCenter Voldparken
Experimentarium
Fødevarestyrelsen
Gladsaxe Bibliotekerne
HMN Naturgas I/S
Hofor A/S, Byggesupport
KFUM Spejderne Hellerup
KFUM Ordrup-Skovshoved Gruppe
Klar, Parat – Husum
Kokkedal på vej, Kokkedal
KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Kræftens Bekæmpelse, Forebyggelse og Dokumentation
Københavns Taekwondo Klub
Københavns Universitet, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet
Københavns Universitet, Metabolismecentret
LEA Ejendomspartner
Majklubben Fredensborg
Marienlyst
Miljøministeriet
Morescospejderne
Naturoplevelser I/S
Naturstyrelsen Nordsjælland
Nicola Hagen
NOV Completion & Production Solutions
Novo Nordisk A/S
Novozymes A/S
OKI Printing Solutions
Syddansk Universitetsbibliotek
Taastrup FC
TrustWorks ApS
Ungdommens Røde Kors
Øregaard Museum

Referencer

Nedenstående liste angiver de virksomheder, organisationer, foreninger, skoler og institutioner, som MOtivaTION har leveret ydelser til:

Kommuner og afdelinger
Brøndby Kommune Børne-, Kultur- og Idrætsforvaltningen
Egedal Kommune
Fredensborg Kommune Børn & Kultur
Fredensborg Kommune, Forebyggelse og Træning
Fredensborg Kommune Center for Kultur, Idræt og Sundhed
Frederiksberg Kommune, Kulturdirektoratet
Frederikssund Kommune
Gentofte Kommune Børn & Forebyggelse
Gentofte Kommune Børn & Kultur
Gentofte Kommune Børn, Unge og Fritid
Gentofte Kommune Børn, Unge og Fritid Dagtilbud
Gentofte Kommune Børne- og Ungepolitikken
Gentofte Kommune Handicappolitik
Gentofte Kommune Skole & Fritid
Gentofte Kommune Sundhed for Seniorer
Gentofte Kommune Sundhedspolitikken
Gentofte Kommune Vej & Park
Gladsaxe Kommune Børne- og Kulturforvaltningen
Gribskov Kommune
Helsingør Kommune Center for Sundhed og Omsorg
Hvidovre Kommune
Høje Tåstrup Kommune
Hørsholm Kommune Sundhedsteam
Københavns Kommune, Områdefornyelse Husum
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune Center for Uddannelse og Pædagogik
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune Skole & Familie
Rudersdal Kommune Skoleområdet
Rødovre Kommune Børne- og Kulturforvaltningen
Rødovre Kommune Park- og Naturafdelingen
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Vordingborg Kommune
Århus Kommune Børn og unge, Sundhed og Trivsel

Skoler og institutioner
Amager Handelsgymnasium
Bakkegårdsskolen, Gentofte
Bakkeskolen (specialskole for børn med autisme), Bagsværd
Bjergmarkskolen, Holbæk
Broen Bo- og botræningstilbud, Hellerup
Børnehaven Østervej, Fredensborg
Børnehuset Stjernen, Frederiksberg
Dagbehandlingsskolen Kejserdal, Fredensborg
Dohns Minde Døgninstitution, Gentofte
Dyssegårdsskolen, Hellerup
Egholmskolens Fritidsordning, Vallensbæk
Ellemarkskolen, Køge
Fritidscentret Vognfjederen, Dyssegård
Fritidshjemmet Skansebjerg, Brønshøj
Fritids- og Ungdomsklubben Kolle, Lyngby
Fritidstilbuddet ved Espelunden, Rødovre
Fuglsanggårdsskolen, Virum
Ganløse Skole, Egedal Kommune
Gentofte Skole, Gentofte
Gentofte Ungdomsskole, Hellerup
GFO Maglegård, Hellerup
GFO Munkegård, Dyssegård
GFO Ordrup, Charlottenlund
GFO Skovshoved, Charlottenlund
GFO Tranegård, Hellerup
Gislinge Skole, Holbæk
Gungehusskolen, Hvidovre
Havdrup Skole, Solrød Kommune
Hellerup Fritidscenter, Hellerup
Hellerup Skole, Hellerup
Hornbæk Skole
Hvilebjergskolen, Slagelse
Højboskolen, Hørning
Højelse Skole, Køge
Højvangskolen, Horsens
Hårup Skole, Århus
Islev Skole, Rødovre
Josephine Schneiders Ungdomshus, Skovshoved
Jyderup Kommuneskole, Holbæk
Jægersborg Fritidscenter, Gentofte
Kaspo SFO, Kokkedal
Katrinebjerg Skole, Århus
Kildebjergskolen, Holbæk
Klynge IBØ H, Østerbro København
Knabstrup Skole, Holbæk
Kolle Fritids- og Ungdomsklub, Virum
Lystrup Skole, Århus Kommune
Maglegårdsskolen, Hellerup
Munkegårdsskolen, Dyssegård
Møn Skole, Stege
Mårslet Skole, Århus
Naturskolen MIR
Nivå Centralskole, Fredensborg
Nr. Jernløse Skole, Holbæk
Ny Holte Skole, Rudersdal
Olympia Fritidscenter, Gentofte
Ordrup Fritidscenter, Charlottenlund
Ordrup Skole, Charlottenlund
Pilegårdsskolen, Tårnby
Pilehaveskolen, Vallensbæk
Reerslev Skole, Høje-Taastrup
Rungsted Private Realskole, Rungsted Kyst
SFO Avedøre, Hvidovre
SFO Engstrand, Hvidovre
SFO Lindegårdsskolen, Lyngby-Taarbæk
SFO Lundtofte Skole, Lyngby-Taarbæk
SFO Præstemosen, Hvidovre
SFO Rosenlund, Skovlunde
SFO Smilehullet, Fredensborg
SFO Valhøj, Rødovre
Skolen MIR 1-4
Skovgårdsskolen, Hellerup
Skovshoved Skole, Charlottenlund
Skovshoved Fritidscenter, Charlottenlund
Skovvangskolen, Århus
Specialundervisningscentret Egedammen, Helsingør
Spjelkavik Barnskole, Ålesund, Norge
Stuffi Fritidshjem og Klub, Aabenraa
Svend Gønge Skolen, Lundby
Svinninge Skole, Holbæk
Sydskolen, Vig
Søgårdsskolen, Gentofte
Sølystskolen, Århus
Tingbakkeskolen, Gribskov
Tjørnegårdsskolen, Gentofte
Tranegårdskolen, Hellerup
Tryggehvile Fritids- og Ungdomsklub, Virum
Tuse Skole, Holbæk
Tølløse Centralskole, Holbæk
Ubberud Skole, Dalum
Udflytterbørnehaverne Kobbelvænget, Husum
Ungecenter, Nivå
Valhøj Skole, Rødovre
Vangede Fritidscenter, Gentofte
Virum Skole, Virum
Vænget Fritids- og Ungdomsklub, Virum
Ørstedskolen, Rudkøbing Langeland
Ålholmskolen, Hillerød

Organisationer, foreninger og virksomheder
3F Slagelse
Amager Triathlon Klub
Beierholm Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Blu A/S
Brobyggerne, Gentofte
BUPL
Danmarks Nationalbank
Dansk El-Forbund
Dansk Røde Kors
Dansk Skoleidræt
De Grønne Pigespejdere Helleruplund
DDS 1. Gjentofte Gruppe
DDS 1. Klampenborg Gruppe
DDS Dyssegård Gruppe
DDS Ordrup Gruppe
DGI Nordsjælland
DGI Vestsjælland
Dragør Boldklub
EnergiCenter Voldparken
Experimentarium
Fødevarestyrelsen
Gladsaxe Bibliotekerne
HMN Naturgas I/S
Hofor A/S, Byggesupport
KFUM Spejderne Hellerup
KFUM Ordrup-Skovshoved Gruppe
Klar, Parat – Husum
Kokkedal på vej, Kokkedal
KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
Kræftens Bekæmpelse, Forebyggelse og Dokumentation
Københavns Taekwondo Klub
Københavns Universitet, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet
Københavns Universitet, Metabolismecentret
LEA Ejendomspartner
Majklubben Fredensborg
Marienlyst
Miljøministeriet
Morescospejderne
Naturoplevelser I/S
Naturstyrelsen Nordsjælland
Nicola Hagen
NOV Completion & Production Solutions
Novo Nordisk A/S
Novozymes A/S
OKI Printing Solutions
Syddansk Universitetsbibliotek
Taastrup FC
TrustWorks ApS
Ungdommens Røde Kors
Øregaard Museum